Поширені запитання-відповіді — гідроізоляція Гіпердесмо

У цій рубриці ми постаралися максимально простою та доступною мовою дати відповіді на питання, що до гідроізоляції поліуретановою рідкою гумою (система Hyperdesmo® System): опис матеріалів, технологія, нюанси при виконанні робіт та багато іншого. Якщо у наведених нижче питаннях ви не знайшли відповіді на свої запитання, – телефонуйте нам за тел: (044) 223-14-16; (098) 716-14-12; (099) 966-54-00 або пишіть нам на пошту giper.profi@gmail.com, і ми на них обов’язково відповімо. Найцікавіші питання (з відповідями) розміщуватимуться тут.

Поширені запитання-відповіді

 

1. Яку гідроізоляцію ви продаєте?
Ми пропонуємо рідку поліуретанову гідроізоляцію (інші назви: поліуретанова рідка гума, безшовна гідроізоляція, поліуретанова мембрана, поліуретанова мастика) від компанії Alchimica (Греція). Це поліуретанова однокомпонентна рідка гума Hyperdesmo® (зараз Hyperdesmo® HAA) та двокомпонентна поліуретан-бітумна рідка гума Hyperdesmo® PB-2K. Крім цього, Alchimica пропонує інші системоутворюючі продукти: грунти, герметики, лаки.
2. Чим відрізняється Hyperdesmo® HAA від Hyperdesmo®?
Гіпердесмо АшАА є модифікованою версією Гіпердесмо. Тобто, по суті, це все той же Hyperdesmo®, тільки з невеликими змінами (покращеннями). Різниця в тому, що в Hyperdesmo® HAA входить Accelerator 3000-A (прискорювач полімеризації). Що це дає?

  1. Гіпердесмо АшАА можна наносити товстішими шарами без ризику утворення бульбашок та внутрішніх дефектів покриття. Той самий Гіпердесмо необхідно було наносити не більше 0,8 кг/кв.м (що не було проблемою для професіоналів, але виявилося проблемою для користувачів бажаючих виконувати роботи самостійно). Суть у тому, що Гіпердесмо полімеризується під дією вологості повітря, а цей процес відбувається збалансовано лише за тонкого шару (при товстому – “закипає”). При роботі з hyperdesmo-haa полімеризація настає як під дією вологості повітря, так і роботі Accelerator 3000-A, що виключає появу бульбашок навіть при нанесенні матеріалу одним товстим шаром.
  2. Час висихання матеріалу Гіпердесмо АшАА менший ніж у Гіпердесмо. Це позитивно позначається на продуктивності та виконанні робіт при низьких температурах.

Висновок: Hyperdesmo® HAA володіючи практично тими ж технічними характеристиками, що і Hyperdesmo є більш практичним і зручним у роботі.

3.Чим відрізняється Hyperdesmo® HAA від Hyperdesmo® PB-2K?
Hyperdesmo® HAA (Гіпердесмо АшАА) – це однокомпонентна кольорова мастика на основі поліуретану. Продукт готовий до використання відразу після відкриття відра. Матеріал паропроникний, що дає можливість не створювати тиску парів між основою та покриттям (напр., при гідроізоляції по старому покрівельному пирогу). Тара: відра 6 кг; 25 кг.

Hyperdesmo® PB-2K (Гіпердесмо ПБ-2К) – це двокомпонентна рідка гідроізоляція на основі поліуретану та бітуму. Перед нанесенням два компоненти змішуються один з одним у пропорції 1:1. Після змішування життєздатність суміші становить близько 30 хвилин. Матеріал є паробар’єром, тим самим чудово захищає підвальні приміщення від газу радону (при гідроізоляції фундаменту). Тара: відра 20 л + 20 л. (комплект).

4. Де використовується Гіпердесмо АшАА та Гіпердесмо ПБ-2К?
Гіпердесмо АшАА застосовується для гідроізоляції бетону, металу, дерева, ОСБ, по плитці, під плитку, по штукатурці, під штукатурку, гідроізоляція нових і старих покрівель, тераси, веранди, балкони, вимощення, цоколя, при ремонті плоских покрівель по старому руберойду, захист пінополіуретану (ППУ) від УФ.

Гіпердесмо ПБ-2К використовується для гідроізоляції фундаментів, тунелів, підземних споруд, бетону, асфальтобетону, стяжки, металу; ремонт та відновлення старої бітумної гідроізоляції.

5. Які є кольори гідроізоляції?
Гідроізоляція Гіпердесмо АшАА – білий, сірий. При цьому, технічні характеристики залишаються ті ж самі (відмінність лише у кольорі). При необхідності отримання іншого кольору, поверх гідроізоляції наноситься шар поліуретанового лаку Гіпердесмо АДІ-Е, попередньо запігментованого в колір по RAL.

Гідроізоляція Гіпердесмо ПБ-2К – колір чорний.

6. Чи є на гідроізоляцію сертифікати? Який термін служби покриття?
Матеріали сертифіковані на території України. Крім цього, гідроізоляційна система Hyperdesmo® System має європейський сертифікат СЕ, що підтверджує мінімально гарантований термін служби покриття 25 років (W3). Категорія W3 є найвищою категорією, що визначає мінімальний термін служби покриття. Документ, що підтверджує категорію W3, видається європейською наглядовою організацією на підставі оцінок експлуатації покриття на реальних об’єктах (не в лабораторних умовах методом прискореного старіння) протягом 30 років.
7. Що спільного та відмінного у вашій гідроізоляції від рідкої гуми Liquid rubber (Канада)?

Спільне:

  • Матеріали до нанесення перебувають у рідкому стані, після нанесення утворюють безшовне гумоподібне покриття.

Відмінності:

  1. Склад – Hyperdesmo® HAA на основі поліуретану, Hyperdesmo® PB-2K – поліуретан-бітуму; канадська на основі полімерно-бітумної водної емульсії.
  2. Спосіб нанесення та фасування – поліуретанова гума в відрах (6 кг, 25 кг) та поліуретан-бітумна – 40 л (20 л + 20 л) наносяться валиком, ракелем, пензлем та апаратами безповітряного розпилення (робочий тиск > 200 бар). Liquid rubber складається із двох компонентів у бочках по 200 л (200 л + 200 л). Наноситься обладнанням безповітряного розпилення, при цьому вид обладнання, спосіб подачі та змішування компонентів відрізняються від поліуретанової гуми.
  3. Колірне рішення – базові кольори Гіпердесмо АшАА білий, сірий, Гіпердесмо ПБ-2К – чорний; рідка гума Liquid rubber лише у чорному кольорі.
  4. Стійкість до УФ – однокомпонентна кольорова рідка гідроізоляція Гіпердесмо АшАА (біла, сіра) стійка до УФ; практично всі види рідкої гуми Liquid rubber потребують додаткового захисту від УФ.
  5. Збереження еластичності – поліуретанові гуми зберігають свою еластичність у широкому діапазоні температур -40 ÷ + 90 °С; полімерно-бітумна водна емульсія зі зниженням температури втрачає свою еластичність.
8. Які вимоги до основи?
Поверхня повинна бути сухою, знепиленою, міцною та рівною (допускаються плавно наростаючі нерівності). Докладніше дивіться тих. опис обраного матеріалу.
9. Чим розбавляти поліуретанову гідроізоляцію? Чи це обов'язково?
Поліуретанові гідроізоляції Гіпердесмо АшАА та Гіпердесмо ПБ-2К можуть розбавлятися ксилолом: при ручному нанесенні 5÷7% ксилолу від маси мастики, при механізованому – 10÷15%. Інші розчинники в жодному разі не застосовувати. Зазвичай розбавляють мастики при механізованому нанесенні та (або) температурах нижче +15 °С для зниження в’язкості матеріалу (мастику легше розтягувати по поверхні при ручному нанесенні або “розпилювати” обладнанням при механізованому).
10. Обов'язково грунтувати поверхню? Обов'язково вашим грунтом?
Грунтовки (праймера) від компанії Алхіміка (Греція) не є маркетинговим ходом з метою «впарити» грунт у вигляді супутнього товару. Грунт є одним із головних елементів системи Hyperdesmo® System, який “працює” спільно з гідроізоляцією як одна система. При цьому рідка гума Гіпердесмо АшАА і Гіпердесмо ПБ-2К мають прекрасну адгезію, і на деяких поверхнях можна обійтися без праймера. З питань підбору грунту та необхідності його застосування на тій чи іншій поверхні звертайтеся до нашого виробничого відділу: giper.profi@gmail.com
11. Чим знежирити метал перед нанесенням Гіпердесмо?
Метал можна знежирити будь-яким нежирним розчинником, наприклад: ксилол, розчинник 646, 647 тощо. Не використовуйте жирні розчинники, після їх нанесення на поверхні утворюється жирний наліт, який знижує адгезію (зчеплення) металу з гіпердесмо.
12. Чим наносити Гіпердесмо?
Поліуретанові мастики Гіпердесмо можна наносити як вручну: пензлем, щіткою «макловиця», ракелем, гумовими шпателями, валиками з коротким ворсом (8÷12 мм); так і механізовано – обладнанням безповітряного розпилення (робочий тиск >200 бар).

13. Яка витрата матеріалу на 1 м²?
Поліуретанова гідроізоляція Гіпердемо АшАА наноситься в два і більше шарів з мінімальною загальною витратою 1,8 кг/м².

Поліуретан-бітумна гідроізоляція Гіпердесмо ПБ-2К  від 1,5 кг/м².

Точна витрата залежить від типу, призначення, пористості та геометрії поверхні.

14. Чи можна нанести гідроізоляцію одним тонким шаром?
Для гідроізоляції мінімальна загальна витрата 1,8 кг/м² (2 шари по 0,9 кг/м² або 3 шари по 0,6 кг/м²) – це саме та витрата, при якій термін служби покриття становить мінімум 25 років. Крім цього, нанесення матеріалу в 2 і більше шарів дозволяє вам перевірити себе: як ліг перший шар, чи є дефекти, і якщо є усунути їх, і вже після цього нанести другий шар (при необхідності і третій). Якщо ж ви нанесете тільки один шар, то у вас не буде можливості (матеріалу) усунути дефекти (якщо такі виявляться).

У деяких випадках можна обійтися одним шаром, наприклад: “законсервувати” поверхню на зимовий період, але це тимчасовий захід. Тонкий шар це свого роду фарбування, яке з гідроізоляцією не має нічого спільного.

15. Навіщо потрібен геотекстиль?
Геотекстиль це неткане полотно, яке використовується для армування (посилення) місць можливого тріщиноутворення. Армування геотекстилем виконується як локально, так і суцільно. Локально виконується по зонах потенційно схильних до появи тріщин: примикання підлога/стіна, примикання покрівлі до парапету, стику матеріалів різної природи (напр. бетон-метал), підходи до флюгарок, світлових ліхтарів, антен та інших примикаючих ділянок (горизонту до вертикалі). Також геотекстиль використовують для армування температурних швів.

Армування суцільно виконується на неміцних або “сумнівних” поверхнях (напр. на стяжці багато дрібних тріщин, але вона при цьому не “бухтить”).

16. Как укладывать геотекстиль?
Выполняете праймирование → когда грунт высох, наносите первый слой Гипердесмо → в «свежий» первый слой утапливаете геотекстиль → спустя 12÷48 часов (зависит от погодных условий) наносите второй слой Гипердесмо → при необходимости наносите третий слой.
17. Навіщо потрібен герметик Гиперсил?
Поліуретанові герметики Гіперсил 25 ЛМ застосовується для герметизації вертикальних та горизонтальних швів, примикань підлога/стіна та інших дефектів поверхні (раковини, тріщини, відколи, щілини тощо). Гіперсил може використовуватись як зовні (стійкий до УФ), так і всередині приміщень. Наноситься на стяжку, бетон, ОСБ, дерево, метал, скло, кераміку, камінь, руберойдові та бітумні покриття.
18. Яка витрата Гіперсила при герметизації деформаційних швів?
100 мл. гіперсила вистачає на 1 м.п шва при ширині та глибині шва в 1 см. Гіперсил фасується в туби («ковбаски») по 600 мл. Тобто, однією «ковбаскою» (600 мл) можна виконати 6 м.п шва в розрізі 1 см².
19. Через який час можна наносити другий шар гідроізоляції Гіпердесмо АшАА?
Орієнтовний час (інтервал) між шарами 12-48 годин (залежить від погодних умов). На практиці це визначається так, як тільки по покриттю (першому шару) можна ходити – наносите другий шар.
20. Чи обов'язково використовувати Гіпердесмо різного кольору при пошаровому нанесенні?
Ні. Гіпердесмо рекомендується наносити мінімум у два шари контрастних кольорів. Використання різних кольорів пов’язане лише з метою контролю та перевірки себе (або найманих працівників) у рівномірності розподілу матеріалу по всій поверхні.

21. Можна на Гіпердесмо АшАА класти плитку?
Так, як стіни, так і підлогу можна облицьовувати плиткою, мозаїкою, виконувати штукатурку, клеїти ЕППС і т.д. Тільки є один нюанс! Для найкращої адгезії (зчеплення) гідроізоляції з плитковим клеєм слід додатково виконати тонкий шар Гіпердесмо АшАА. Цей ще свіжий шар посипати сухим кварцовим піском (фракцією 0,6÷0,8 мм). Після висихання (близько 12÷48 годин) пісок, що не прилипнув, видалити віником, щіткою або промисловим пилососом. Отримана поверхня нагадує «наждак», до якого чудово прилипне клей для плитки.

22. Чи обов'язково використовувати під плитку кварцовий пісок? Можна звичайний?
Якщо немає можливості виконати посипання кварцовим піском, можете посипати сухим чистим річковим піском.
23. Чи можна вашою гумою виконати ремонт м'якої покрівлі без зняття старого руберойду? Які тонкощі у роботі?
Коротко тут не відповісти. Дивіться розгорнуту відповідь на цю тему в рубриці “Зроби сам”: – Ремонт м’якої, руберойдної покрівлі своїми руками.
24. Якщо після нанесення Гіпердесмо пішов дощ... Не змиє він гідроізоляцію?
Ні. Опади небажані гідроізоляціям на водній основі, їх дощ може змити (або підмити місцями). Гіпердесмо АшАА та Гіпердесмо ПБ-2К не на водній основі – їм дощ (злива) не страшний. Теоретично через 30 хвилин після нанесення (на реальному об’єкті було через 5 хвилин) дощ не зможе зашкодити вже нанесеному шару гідроізоляції. Через різницю в’язкості матеріалів (дощу та гіпердесмо) дощ не в змозі проникнути в шар (або під шар) гідроізоляції. Максимум на що здатний дощ або злива, це на поверхні гідроізоляції можуть утворитися вм’ятини від падіння великих крапель, що ніяк не позначиться на експлуатаційних характеристиках покриття. При цьому, якщо вас дощ застав під час робіт, то роботи слід призупинити – на мокру поверхню Гіпердесмо наносити заборонено!
25. Які особливості в застосування мастик Hyperdesmo®, Hyperdesmo® HAA, Hyperdesmo® PB-2K в зимовий період?
Матеріали забороняється наносити за температури повітря нижче +5°С. Не наносити на мерзлу, обмерзлу і мокру поверхню. При температурах +5 ÷ +15 ° С в’язкість збільшується (суміш густіє), такий матеріал розтягувати по поверхні проблематично. Для зручності нанесення в’язкість матеріалу необхідно знизити. Рекомендується витримати мастику перед використанням у теплому приміщенні протягом доби або розбавити мастику ксилолом (близько 10%).

Не пропустіть знижки, акції та цікаві публікації, підписуйтесь в Facebook  Instagram