Кольорова побілка стін та стель вапном і крейдою

Цветная побелка

Кольорова побілка стін та стель – це класична біла побілка вапном або крейдою, в яку вводиться пігмент (барвник). Колір пігменту та його кількість є визначальними в отриманні декоративного покриття побілки – кінцевий колір, його насиченість та покривана властивість (непрозорість).

У побуті для багатьох слово “побілка” асоціюється неодмінно з білим кольором. Це пов’язано з тим, що крейдяна (вапняна) побілка первісно білого кольору, тому у 99% побілка виконувалася саме у такому кольорі. Застосування барвника зводилося для використання одного пігменту – ультрамарин (синька). Забарвлення в інші кольори виконувалася вкрай рідко.

Рідкісне застосування інших барвників для колерування обумовлене на незнанні, що білку можна колерувати, як це робити, який пігмент використовувати. Розуміння та вміння пігментування вапняної (крейдової) побілки здатні значно розширити можливості використання побілки.

Як зробити (приготувати) кольорову побілку

Вапняна кольорова побілка

Гашене вапно – це луг, тому може бути забарвлена ​​тільки сухими лугостійкими барвниками. Для цього вже готову вапняну суміш (як розвести вапно див. тут) вводять лугостійкий барвник: окис хрому – зелений, залізний сурик – червоно-коричневий, охра – жовтий, ультрамарин – синій, умбра – коричневий, сажа – чорний та інші сухі порошкоподібні пігменти.

Важливо
Рідкі барвники для в/е фарб луг “з’їсть”. Виняток – універсальні рідкі пігменти, в описі яких зазначено про їхню сумісність з вапняними пастами, розчинами.

Потрібно враховувати, що велика кількість пігменту (> 5% від маси вапна) значно знижує міцність та термін служби кольорової вапняного побілки. Тому отримати яскравий насичений колір, не на шкоду експлуатаційним характеристикам покриття, практично неможливо. Як правило, це приглушені відтінки основних кольорів.

Кольорова побілка вапном є світлостійким, декоративним покриттям і має антисептичні, антицвілеві властивості, і може застосовуватися: по старій вапняній побілці, при зовнішній побілці житлових будинків, стіни і стелі різного роду приміщень, фасадів будівель, парканів, підвалів, льохів та інших приміщень схильних до впливу вологи.

Крейдяний кольоровий побілка

На відміну від гашеного вапна крейда не є лугом, і може бути забарвлена ​​як сухими пігментами, так і рідкими. Для цього вже в готову крейдову суміш (як розвести крейду див. тут) додають барвник потрібного кольору. При цьому потрібно враховувати, що колір сирої кольорованої побілки темніший, ніж він же у висохлому вигляді на поверхні. Тому для отримання максимально бажаного кольору необхідно попередньо виконати «вифарбовування».

Кольорова побілка крейдою застосовується лише всередині, в сухих приміщеннях не схильних до впливу вологи (будинки, квартири, цехи, склади, школи, садки, побілка по старій побілці, виробничі приміщення тощо).

Які кольори отримують при змішуванні барвників із побілкою

Так як вапняна і крейдяна побілка білого кольору, змішування кольорів відбувається між базовим білим кольором і барвником (білий + барвник). При такому поєднанні утворюються кольори в пастельній палітрі. Кількість барвника, що додається, визначає відтінок кінцевого кольору.

Таблиця забарвлення побілки

 Базовий + барвник  Отримуваний колір  Приклад
Білий + червоний рожевий, світло-рожевий
Білий + синій блакитний, світло-синій
Білий + зелений пастельно-зелений
Білий + коричневий світло-коричневий, бежевий
Білий + чорний сірий, світло-сірий

Отримані кольори є найпростішим і вдалим результатом поєднання побілки з барвником. У складнішому варіанті до основного кольору можуть додаватися два і більше барвників (напр., щоб отримати колір морської хвилі: білий + зелений і чорний у певній пропорції). А деякі кольори взагалі отримати неможливо (напр. чорний).

Кольорова побілка – нанесення (відео)

Дивіться більше Наших робіт (фото + відео)

Кольорова побілка в Києві — Ціна за м2 у 2022 р.


Найменування послуги
Ціна* (грн/м²)
від 300 м²
Побілка крейдою (колір: сірий, світло-сірий, блакитний, світло-синій, рожевий, коричневий, бежевий) від 24
Побілка крейдою (колір: пастельно-зелений) від 26
Побілка вапном (колір: сірий, світло-сірий, блакитний, світло-синій, рожевий, коричневий, бежевий) від 28
Побілка вапном (колір: пастельно-зелений) від 30
Знепилення поверхні від 5
Змивка (очистка) старої побілки – мокрий спосіб від 35
Піскоструменева очистка старої побілки – сухий спосіб від 80

В «Ціну» входить: робота + матеріал

  • робота: кольорова побілка
  • матеріал: клей, барвник, сіль, крейда або вапно

* +2 грн. приміщення висотою h = від 3 м. до 8 м.
* +4 грн. приміщення висотою h = від 8 м. до 15 м.
* +2 грн. при необхідності додаткової підготовки поверхні локально до 20% (зчищення побілки, штукатурки, фарби, шпаклівки).
* + Додаткові роботи та матеріали по захисту підлоги, вікон, дверей, комунікацій тощо.
* Остаточну ціну визначає спеціаліст після огляду об’єкта.

Примітка
Виконуємо побілку об’ємом понад 300 м2.: виробничі приміщення, промислові комплекси, склади, цехи, ангари, підвали, СТО, фасади будівель, спорткомплекси, школи, класи, аудиторії, дитячі садки. Кімнати, квартири, будинки в роботу не беремо.

 

212

 

Додаткові телефони: (044) 223-14-16    (098) 716-14-12    (099) 966-54-00   або пишіть на giper.profi@gmail.com та Viber, Telegram, WhatsApp.

Не пропустіть знижки, акції та цікаві публікації, підписуйтесь в Facebook  Instagram

Поділитися: