Гідроізоляція силосів елеватора – примикання, деформаційні шви

Гідроізоляція силосів елеватора
Якісна гідроізоляція силосів елеваторів це радше рідкість, ніж правило. Розглянемо основні проблеми гідроізоляції на елеваторах і розберемо чому так відбувається: профанація? людський фактор? не той матеріал? або…

Тільки розуміючи причини протікання можна дійти до їх вирішення.

Ремонт гідроізоляції примикання силосу до фундаменту

Використання на елеваторах металевих силосів має багато переваг:

 • Швидкий та легкий монтаж
 • Низька собівартість зберігання
 • Гігієнічність в експлуатації
 • Тривалий час не схильність до корозії.

На сьогоднішній день це найкращий варіант для тривалого зберігання зернових культур.

Але є один істотний недолік, – це герметичність примикання металевого силосу до фундаменту. Така картина практично на всіх силосах:

Стара гідроізоляція не працює - видно просвіти Стара гідроізоляція в тріщинах
Видно щілину між металом та бетоном Тріщини на старій гідроізоляції

Десь через рік-два те, що називалося гідроізоляцією, вже таким не є. Наскрізні щілини добре просвічуються зсередини силосу. Через ці щілини дощова та тала вода потрапляє у силос. Як результат, не про тривале зберігання зернових вже не йдеться.

Причини протікання силосу по примиканню з фундаментом:

 • Невірно підібраний матеріал або матеріал сумнівної якості
 • Не витримана технологія виконання робіт
 • Низька кваліфікація спеціалістів

Всі ці причини є важливими, але вони другорядні. Головна та основна причина протікання по примиканню силос-фундамент – це неправильне проектне рішення.

Примикання силоса до фундаменту Примикання пропускає воду (вологу)
УФ “з’їв” гідроізоляцію Гідроізоляція тріщить

Проектні організації більше приділяють увагу влаштуванню фундаменту, монтажу всього комплексу елеватора та взаємодії його основних споруд (силосів, підсилосних галерей, бункерів норій, автозавантаження).

Коли ж доходить справа до гідроізоляції, конструктора, за інерцією, закладають типовий гідроізоляційний вузол примикання, тим самим припускаються помилки. Помилка в тому, що до силосів неприпустимо застосування типових рішень, оскільки силоси мають свою специфіку.

Специфіка “роботи” силосу елеватора

 • Примикання між силосом та фундаментом це примикання між металом та бетоном, матеріалами різної природи з різним кф. теплового розширення, відповідно ці матеріали при нагріванні та охолодженні рухаються по-різному відносно один одного.
 • Металеві силоси мають висоту 12-15 м, тим самим зазнають значних вітрових навантажень, відповідно зазор між металом (низом силосу) і фундаменту не є постійним
 • Силос може бути як порожніми, так заповненим (близько 3 тис. тонн зерна) – відповідно його лінійний розмір може ” грати “

За такої специфіки “роботи” силосів жодне гідроізоляційне типове рішення не дасть тривалого результату. Необхідний індивідуальний підхід, при якому будуть враховані всі особливості та нюанси гідроізоляції силосів.

Рішення щодо примикання силосів елеватора до фундаменту

Виконати якісну гідроізоляцію примикання завдання не з простих, тому що потрібно зробити герметичним стик між двома різними матеріалами, які знаходяться у постійному русі відносно один одного. Кожен матеріал (метал і бетон), по суті, живе своїм життям і їх потрібно ув’язати між собою таким чином, щоб вони “працювали” не порушуючи герметичність примикання.

Стара гідроізоляція Гідроізоляція примикання силос фундамент
Стара гідроізоляція Нова гідроізоляція

Виходячи зі специфіки роботи силосу, очевидно:

 1. Гідроізоляція на цементній основі не підійде, оскільки вона не еластична та має сумнівну адгезію до металу.
 2. Руберойд неможливо якісно наплавити на геометрично складну поверхню силосу. Наявність швів та стиків збільшує ймовірність помилки (людський фактор).
 3. Бітумні мастики не стійкі до УФ (течуть). При мінусових температурах бітумна мастика стає крихкою (тріщить і відшаровується).

Гідроізоляція бітумно-руберойдними матеріалами це тимчасове рішення, рік-два.

Найкращим рішенням з гідроізоляції примикання силос-фундамент є використання поліуретанової еластичної рідкої гідроізоляції. Але, якщо вам хтось запропонує просто нанести по примиканню еластичну поліуретанову мастику, рідку гуму або наделастичний герметик, це теж не спрацює. Те, що добре працює на умовному примиканні покрівлі-парапету, не спрацює на примиканні силосу і фундаменту, так як навантаження і напруження, що виникають у примиканнях, не можна порівняти. Це має бути комплексний гідроізоляційний вузол, який працює не на межі, а із запасом.

Конструкторський відділ нашої компанії спеціально для силосів елеватора розробив унікальний гідроізоляційний вузол для примикання силосу та фундаменту. Цей вузол працює за принципом “гармошки”, – силос і фундамент можуть як завгодно рухатися один відносно одного і це ніяк не впливає на герметичність примикання.

Гідроізоляція силосів елеватора – Наші послуги

 • Гідроізоляція та ремонт примикання силос/бетон
 • Герметизація деформаційних швів
 • Обробка підземних галерей проникаючою гідроізоляцією
 • Зачеканка холодних швів та примикань
 • Закладення технологічних отворів кріплення опалубки (гідропломба)
 • Ін’єкційна гідроізоляція

Чому гідроізоляцію силосів елеватора замовляють у нас

Понад 10 років досвід роботи
У вас немає ризику потрапити на новачків та дилетантів, роботи виконуються з повною відповідальністю, без форс-мажорів
Робота згідно графіку
Ви можете бути спокійні за виконання робіт у визначений термін, при необхідності працюємо на вихідні та свята
Якісна робота
Ви можете бути впевнені, що якість буде на належному рівні, тому що роботи виконуються професійним обладнанням досвідченими майстрами
Індивідуальній підхід
Вам не потрібно гаяти час на пошук правильних рішень та матеріалів, всі роботи виконуються перевіреними матеріалами по відпрацьованим технологіям
Доставка матеріалу
Вам не потрібно гаяти час на доставку матеріалу, ми можемо доставку взяти на себе
Зручна форма оплати
Ви можете сплатити як вам зручно; готівковий розрахунок або безготівковий розрахунок (є платникоми ПДВ)

Ціни на гідроізоляцію силосів елеватора

Ціна залежить від обраної технології, у свою чергу вибір технології залежить від виду та призначення гідроізольованої поверхні. Різні технології мають різний склад робіт, відповідно і різні матеріали, що використовуються. Тому, не вникаючи в суть проблеми, неможливо дати коректну і однозначну ціну.

Остаточну вартість та технологію визначає фахівець виходячи зі стану, виду та призначення поверхні. Для виклику спеціаліста на огляд об’єкта дзвоніть: (044) 223-14-16 (098) 716-14-12 (099) 966-54-00 або пишіть (надсилайте фото) на giper.profi@gmail.com і Viber.

Окраска-Профі телефон

Гідроізоляція та ремонт деформаційних швів між силосами

Деформаційні шви поділяють фундамент на окремі ділянки, таким чином кожен силос це, по суті, окрема споруда зі своїм фундаментом. Завдання швів зменшити та розподілити навантаження від нерівномірного осаду ґрунту.

Протікаючий деформаційний шов елеватора Гідроізоляція деформаційного шва елеватора
Стара гідроізоляція пропускає воду Влаштування нової надійної гідроізоляції

Зовнішня гідроізоляція деформаційних швів часто виконується руберойдом, який недовговічний. Як результат, дощова та тала вода йде у шви. А саме до підсилосної галереї, в якій знаходиться обладнання для транспортування зернових культур. Вода, що капає зі стелі, може призвести до короткого замикання, стояча вода до корозії металевих стійок транспортера. Як наслідок, псування обладнання та необхідність у його ремонті.

Подібна гідроізоляція потребує термінового ремонту. Ремонт деформаційних швів слід виконувати надійними гідроізоляційними матеріалами із залученням фахівців.

Гідроізоляція силосів елеватора – Відео


Наші фахівці, маючи досвід, сучасне обладнання, перевірені матеріали та відпрацьовані технології, готові виконати гідроізоляційні роботи на елеваторі якісно та вчасно.

Телефонуйте нам за телефонами: (044) 223-14-16 (098) 716-14-12 (099) 966-54-00 або пишіть (надсилайте фото) на giper.profi@gmail.com і Viber.

Окраска-Профі телефон

Не пропустіть знижки, акції та цікаві публікації, підписуйтесь в Facebook  Instagram


Дивіться також:
Що таке рідка гума? Чим унікальна рідка гума?
9 очевидних переваг рідкої гуми – Бездоганна гідроізоляція покрівлі
Рідка гума – Найкращий ремонт м’якої покрівлі!
Гідроізоляція рідкою гумою фундаменту
Товари для гідроізоляції: рідка гума, грунти, лаки, герметики, геотекстиль, ксилол
Гідроізоляція рідкою гумою: переваги і недоліки