Гідроізоляція ОСБ, ДСП, фанери, дерева своїми руками

Розберемо детально як самостійно зробити гідроізоляцію ОСБ, ДСП, фанери, дерева. Як і в попередніх статтях рубрики «Зроби сам», роботи виконуються з використанням сучасних матеріалів Hyperdesmo® System від компанії Alchimica(Греція).

Приклад: ремонт даху гаража

Ремонт покрівлі Монтаж осб
Ремонт покрівлі Монтаж ОСБ
Гідроізоляція ОСБ Готова покрівля
Гідроізоляція ОСБ Готова покрівля

Відразу зазначимо, що не кожна ОСП поверхня підлягає гідроізоляції. Плити OSB які побували під рясними дощами, внаслідок яких стружка почала «підніматися-здуватися» гідроізоляції не підлягають.

Гідроізоляція OSB (ОСБ) плит – Технологія та етапи робіт

1. Вимоги до поверхні

Влаштування покрівлі із ОСБ має виконуватися як мінімум плитами третього виду – ОСБ-3. Вибір товщини залежить від призначення поверхні (дах, тераса, підлога, с/в тощо) і основи. Незалежно від основи (лаги, решетування, крокви, металевий або дерев’яний каркас) ОСБ плити повинні монтуватися надійно та правильно. А саме:

  • Не “гуляти” щодо один одного;
  • Розташовуватися в одній площині (не повинно бути сходинки);
  • Саморізи, дюбеля, цвяхи не повинні височіти над рівнем плит;
  • Повинні бути передбачені дилатаційні зазори (між плитами – 3÷5 мм, по периметру – 10÷12 мм).
Результат
Поверхня OSB плит повинна бути чистою, сухою, хімічно нейтральною, міцною, рівною, без “вздутої” стружки

2. Підготовка і Грунтовка поверхні ОСБ

  • Очистити поверхню віником, щіткою або пилососом.
  • При необхідності виконати легке шліфування поверхні
  • Нанести грунтовку Мікросилер 50 витратою ∼0,2 кг/м².

3. Герметизація та Армування компенсаційних швів

Потрібно передбачити дилатаційних зазори (або компенсаційні шви) при укладанні плит ОСБ (між плитами – 3÷5 мм, по периметру – 10÷12 мм). Зі зміною температурно вологісного режиму довкілля ОСБ плити трохи змінюють свій об’єм. Відсутність компенсаційних швів може призвести до хвилястості та спучуванні плит щодо один одного.

Шви заповнити поліуретановим герметиком Гіперсил 25 ЛМ. Для фіксації глибини закладення герметика можете скористатися джгутом зі спіненого поліетилену.

На наступний день по швах смугою ∼15 см. нанесіть Гіпердесмо АшАА витратою ∼0,8 кг/м². У свіжий шар гідроізоляції вкласти стрічку геотекстилю шириною 10-15 см.

Якщо є сумніви щодо якості (стану) ОСБ або його монтажу, то необхідно по всій поверхні виконати армування полотном геотекстилю

4. Нанесення гідроізоляції (1-й шар)

Гіпердесмо АшАА наноситься пензлем, щіткою «макловиця», валиком (короткий і середній ворс) або апаратами безповітряного розпилення. Нанести 1-й шар гідроізоляції. Витрата мастики Гіпердесмо АшАА повинен становити ∼0,7 кг/м².

5. Нанесення гідроізоляції (2-й шар)

Нанесення другого шару можливо, як тільки по першому можна ходити (12-48 годин). Перед нанесенням другого шару здійснити візуальний огляд поверхні. При виявленні невеликих тріщин, щілин, дірочок — виконати їх герметизацію герметиком Гіперсил 25 ЛМ → нанести 2-й шар рідкої гуми Гіпердесмо АшАА витратою ∼0,7 кг/м².

6. Нанесення гідроізоляції (3-й шар)

Нанести 3-й шар (через 12÷48 годин, залежить від погодних умов) рідкої гуми Гіпердесмо АшАА витратою ∼0,7 кг/м².

Загальна витрата Гіпердесмо АшАА по ОСБ, ДСП, дахів будинків із СІП панелей, фанері та іншим дерев’яним покриттям має бути не менше 2 кг/м².

Розрахунок вартості матеріалів на 1 м²

Матеріал Витрата
на м²
Ціна ()
за од. вим
Ціна ()
за м²
Мікросилер 50 (кг) 0,2 11,5 2,3
Гіперсил 25 ЛМ (мл.) 0,1 8 0,8
Геотекстиль (м.п) 1,5 0,1 0,1
Ксилол (л) по місцю
Гіпердесмо АшАА (кг.) 2  8,2  16,4

Всього: ∼ 19,6 €/м² + ксилол

Дивіться повний Прайс-лист на всі товари

Гідроізоляція ОСБ – Нюанси в роботі та коментарі

1. Призначення покриття:

1.1 Гідроізоляційні покриття, які будуть піддаватися інтенсивному навантаженню (напр. на терасах, верандах, балконах, експлуатованих дахах), додатково слід закрити (захистити).

Важливо
Використовувана гідроізоляційна система є насамперед гідроізоляцією. Головне завдання якої не пропускати воду. Декоративним фінішним покриттям вона не є, тому що до неї такі вимоги не висуваються

При дбайливому використанні, гідроізоляцію можна залишити на фініші, але необхідно усвідомлювати, що краси не буде (покриття марке, з часом колір матовіє). Як правило, гідроізоляцію на експлуатованих покрівлях зверху закривають: плиткою, штучною травою, декором із кварцового піску або акрилових чіпсів тощо.

1.2 Покриття під плитку – в цьому випадку додатково наноситься тонкий шар гідроізоляції Гіпердесмо АшАА (∼0,3 кг/м²). Цей ще свіжий шар гідроізоляції посипається сухим кварцовим (або річковим) піском. Наступного дня пісок, що не прилипнув, змітається віником. Як результат, отримуємо наждачно гумове покриття, до якого чудово прилипне плитковий клей. Витрата піску  ∼2 кг/м².

Зверніть увагу, що монтаж плитки по дерев’яним основам має свої ризики. Потрібно враховувати багато нюансів: міцність та пружність основи, еластичність гідроізоляції, клею, фуги, формату плитки. Потрібно врахувати всі “за” і “проти”.

Бачите складність у виконанні робіт власноруч? – Можете замовити послуги у нас) – дивіться Наші роботи

2. Для зручності нанесення Гіпердесмо АшАА може бути розведений ксилолом (5÷7 % від об’єму гідроізоляції), особливо актуально при температурі +5˚С ÷ +15 ˚С.

3. Щітки та валики відмити буде проблематично, тому на наступний шар (етап робіт) необхідно мати новий комплект інструменту.

4. HYPERDESMO® HAA містить горючі розчинники. Тому слід дотримуватися заходів техніки безпеки під час роботи з горючими матеріалами (не палити). Працювати в приміщеннях, що добре провітрюються. У закритих приміщеннях використовувати припливно-витяжну вентиляцію та маски з активним вуглецем. Після повної полімеризації матеріал не токсичний і абсолютно безпечний для здоров’я людини.

5. Особливу увагу приділіть підготовчим роботам. Так як, 90% успіху надійної та довговічної гідроізоляції залежить від підготовки поверхні. Процес нанесення простий і швидкий (одна людина щіткою, валиком може нанести близько 50 м²/день), з цим проблем не виникне – головне, підготовка!

Якщо у вас є сумніви щодо матеріалу, ми вам можемо відправити невелику кількість матеріалу на пробу. Щоб ви нанесли на невелику пробну ділянку, і переконалися, що матеріал дійсно вартий вашої уваги.

 

212

 

Додаткові телефони: (044) 223-14-16    (098) 716-14-12    (099) 966-54-00   або пишіть на giper.profi@gmail.com та Viber, Telegram, WhatsApp.

Не пропустіть знижки, акції та цікаві публікації, підписуйтесь в Facebook  Instagram


Рубрика “Зроби сам”:
Гідроізоляція нового даху, тераси, гаража
Ремонт м’якої (плоскої) покрівлі. Нюанси виконання
Гідроізоляція тераси (балкону) по плитці (без її демонтажу)
Гідроізоляція фундаменту своїми руками. Технологія та етапи виконання робіт

Поділитися: