Ремонт м’якої (рулонної) покрівлі своїми руками

Розглянемо в рубриці “Зроби сам” як зробити ремонт м’якої покрівлі своїми руками: бітумних покриттів, руберойдних, ПВХ та ЕПДМ мембран. Відразу зазначимо, що не кожне старе гідроізоляційне покриття може бути покрите рідкою гумою.

Погана покрівля Добра покрівля
Фото 1. Погана покрівля Фото 2. Добра покрівля

На фото різні дахи, обидва протікають. Однак, на фото 1 стара гідроізоляція підлягає повному демонтажу з подальшим ремонтом покрівельного пирога. А на фото 2 – старе покриття є гарною основою під нанесення рідкої гуми.

Ремонт м’якої покрівлі своїми руками – Технологія та етапи виконання робіт

1. Очистка поверхні

Поверхня має бути чистою, – без сміття бруду та пилу, для цього можна скористатися віником, щіткою або промисловим пилососом.

2. Ремонт поверхности

  1. Вирубати ділянки, що прогнили і просочилися водою (якщо такі є) → заповніть ремонтною сумішшю урівень зі старою гідроізоляцією.
  2. Місця здуття руберойду розрізати навхрест → розкрити руберойд → дати стяжці просохнути (якщо стяжка потребує ремонту, його необхідно виконати) → нанести на стяжку шар Гіпердесмо АшАА (витрата 0,6÷0,9 кг/м²) → наклейте руберойд
  3. Уважно оглянути шви та місця примикань старого покриття.
  4. Виконати армування ремонтних ділянок, швів, примикань: нанести Гіпердесмо АшАА витратою ∼0,7 кг/м² → вкласти у свіжий шарі гідроізоляції полотно геотекстилю із заходом за межі ремонтної ділянки мінімум на 50 мм.
  5. Дрібні тріщини можете заповнити герметиком Гіперсил 25ЛМ.

3. Нанесення гідроізоляції (1-й шар)

Виконуйте нанесення лише на суху та чисту поверхню. Гіпердесмо АшАА наносити пензлем, щіткою «макловиця», валиком (короткий і середній ворс) або апаратами безповітряного розпилення (робочий тиск >200 бар). Витрата мастики Гіпердесмо АшАА  ∼0.7÷1 кг/м², для цього можете умовно розділити площу на невеликі ділянки, та розподілити відро по ділянках.

4. Нанесення гідроізоляції (2-й шар)

Нанесення 2-го шару можливо лише тоді, як тільки по першому можна буде ходити (12÷48 годин). Перед нанесенням 2-го шару здійсніть візуальний огляд поверхні, на предмет того, як ліг 1-й шар. При виявленні невеликих тріщин, дірочок – виконайте їх герметизацію герметиком Гіперсил 25 ЛМ → нанесіть 2-й шар рідкої гуми Гіпердесмо АшАА витратою ∼0,7÷1 кг/м².

Загальна витрата Гіпердесмо АшАА по бітумними, руберойдними, рулонними покриттями повинна становити  не меньше 2 кг/м². Якщо ви наносили гідроізоляцію по верхній межі (1 кг/кв.м), то ви виходите на загальну витрату 2 кг/м² за 2 шари. Якщо ж ви йшли по нижній межі (0,7 кг/м²), то вам ще потрібно нанести третій шар.

Ми рекомендуємо 2-й варіант, три шари по 0,7 кг/м². Так, у цьому варіанті збільшується час виконання робіт, але при цьому у вас на один міжшаровий контроль поверхні більше.

Ремонт м'якої покрівлі своїми руками Ремонт м'якої покрівлі своїми руками рідкою гумою
До гідроізоляції Після гідроізоляції

Розрахунок вартості матеріалів на 1 м²

Матеріал Витрата
на м²
Ціна ()
за од. вим
Ціна ()
за м²
Universal Primer 2K (кг) по місцю*
Гиперсил 25 ЛМ по місцю
Геотекстиль (м.п) по місцю
Ксилол (л) по місцю
Гипердесмо АшАА (кг.) 2  8,2  16,4

Всього: 16,4 €/м² + гіперсил + геотекстиль + ксилол

*На поверхнях з оголеним бітумом, бітумними плямами застосовувати грунтовку Universal Primer 2K

Дивіться повний Прайс-лист на всі товари

Нюанси при гідроізоляції м’якої (плоскої) покрівлі своїми руками

1. Особливість (і ризик) гідроізоляції покрівель зі старим покриттям (без його демонтажу) у тому, що при протіканні намокає весь пиріг покрівлі (стяжка, утеплювач, плита). Питання в тому, наскільки багато води (вологи) у цьому пирозі. Виконуючи гідроізоляцію рідкою гумою – ви закриваєте суцільним гумовим килимом старе покриття. У свою чергу, вода або волога, що знаходиться в пирозі, рано чи пізно перетворюється на пар і буде прагнути вгору (назовні), тим самим створюючи тиск на новий гідроізоляційний шар. І якби шар нової гідроізоляції був не паропроникний – то його б «підірвало».

У нашому випадку Гіпердесмо АшАА паропроникний, тобто поліуретанове покриття не дозволяє акумулюватися волозі та створювати надлишковий тиск водяної пари під собою. Гіпердесмо АшАА пропускає через себе пару, тим самим гасить тиск, що створюється. Проте кф. паропроникності дорівнює 0,8 г/м²/год. Багато це чи мало… все залежить від кількості води (вологи) у пирозі. Що можна зробити у цьому випадку?

– якщо протікання були незначними, і дах загалом «живий», то перед нанесенням нової гідроізоляції потрібно дати покрівлі постояти днів 10 без дощів (див. прогноз погоди). У цьому випадку основна частина вологи випарується, а з рештою справиться Гіпердесмо АшАА.

– якщо є підстави вважати, що покрівельний пиріг (стяжка, утеплювач, плита) значно наситилися вологою, то для виведення вологи на площі всього даху необхідно встановити аератори (один аератор на 50 м.кв). Аератори (флюгарки) можна встановити як на тимчасовій, так і постійній основі.

Бачите складність у виконанні робіт власноруч? – Можете замовити послуги у нас) – дивіться Ніші роботи

2. Для зручності нанесення Гіпердесмо АшАА може бути розведений ксилолом (5÷7 % від об’єму гідроізоляції), особливо актуально при температурі +5˚С ÷ +15 ˚С.

3. Щітки та валики відмити буде проблематично, тому на наступний шар (етап робіт) необхідно мати новий комплект інструменту.

4. HYPERDESMO® HAA містить горючі розчинники. Тому слід дотримуватися заходів техніки безпеки під час роботи з горючими матеріалами (не палити). Працювати в приміщеннях, що добре провітрюються. У закритих приміщеннях використовувати припливно-витяжну вентиляцію та маски з активним вуглецем. Після повної полімеризації матеріал не токсичний і абсолютно безпечний для здоров’я людини.

5. Особливу увагу приділіть підготовчим роботам. Так як, 90% успіху надійної та довговічної гідроізоляції залежить від підготовки поверхні. Процес нанесення простий і швидкий (одна людина щіткою, валиком може нанести близько 50 м²/день), з цим проблем не виникне – головне, підготовка!

Якщо у вас є сумніви щодо матеріалу, ми вам можемо відправити невелику кількість матеріалу на пробу. Щоб ви нанесли на невелику пробну ділянку, і переконалися, що матеріал дійсно вартий вашої уваги.

 

212

 

Додаткові телефони: (044) 223-14-16    (098) 716-14-12    (099) 966-54-00   або пишіть на giper.profi@gmail.com та Viber, Telegram, WhatsApp.

Не пропустіть знижки, акції та цікаві публікації, підписуйтесь в Facebook  Instagram


Рубрика “Зроби сам”:
Гідроізоляція нового даху, тераси, гаража
Гідроізоляція тераси (балкону) по плитці (без її демонтажу)
Гідроізоляція фундаменту своїми руками. Технологія та етапи виконання робіт
Гідроізоляція ОСБ (OSB), ДСП, фанери. Розрахунок вартості матеріалів на 1 м²

Поділитися: