Гідроізоляція нової покрівлі, тераси, балкона, гаража своїми руками

Гідроізоляція покрівлі своїми руками (тераси, гаража, балкона) це просто, якщо знаєш як і чим. Прочитавши цю статтю, ви зможете самостійно виконати гідроізоляційні роботи або проконтролювати правильність виконання робіт виконавцем.

Дах до гідроізоляції Гіпердесмо Гідроізоляція покрівлі своїми руками
Дах “До” гідроізоляції Дах “Після” гідроізоляції

Як і в попередніх статтях рубрики «зроби сам» роботи виконуються матеріалами серії Hyperdesmo® (про переваги застосування рідкої гуми Гіпердесмо див. тут), а саме: рідка гума Hyperdesmo-HAA, праймер Microsealer-50, герметик Hyperseal-25LM, армуюче полотно Геотекстиль. Оскільки мова йтиме про нові конструкції, то основою під нанесення системи Hyperdesmo® будемо розглядати бетон (стяжку).

Комплекс заходів із гідроізоляції нової плоскої покрівлі, як і фундаменту, є найважливішими гідроізоляційними роботами. Тому підхід до виконання має бути максимально відповідальним. Отже, почнемо.

Підготовка та вимоги до поверхні (бетон, стяжка):

 1. Влаштування деформаційних швів (ізоляційних та температурно-усадкових). Коли, як, чим і навіщо робити деформаційні шви див. тут.
 2. Бетон під нанесення гідроізоляції повинен бути сухим (вологість < 10%) та міцним (мінімум 15 МПа, марка бетону М150 або клас В12.5). Для цього бетон заданої марки (класу) витримується (дозріває) протягом 28 днів. При цьому, в перші 7÷10 днів необхідно виконати догляд за бетоном (укривка п/е плівкою або полив зі шланга 2 рази на день), оскільки саме в цей період бетон набирає 70÷80% міцності від фактичної.
 3. Сколи, раковини, вибоїни (якщо такі є) заповнити епоксидною шпаклівкою або відповідною ремонтною сумішшю.
 4. Через 28 днів виконати шліфування бетонної поверхні (видалення цементного молочка). Що таке цементне молочко, навіщо і як його видаляти див. тут.
 5. Видалити пил та сміття за допомогою щітки або пилососу. Температурно-усадкові шви продути стисненим повітрям (компресор) і нанести грунт по швах.
 6. Після того як грунт висох, заповнити шви герметиком Гіперсил 25ЛМ
Результат
Поверхня повинна бути сухою, хімічно нейтральною, міцною – без тріщин і руйнувань, чистою – без пилу, бруду, жиру, частинок, що відшаровуються, по можливості більш гладкою і рівною (допускаються плавно наростаючі нерівності)

Інструменти для ручного нанесення рідкої гідроізоляції

Пензлик Макловиця Валик Ручка-подовжувач для валика
 1. Пензлик звичайний – для підведення та гідроізоляції важкодоступних місць.
 2. Щітка широка  (макловиця) – універсальна щітка для невеликих об’ємів робіт, може замінити валик.
 3. Валик ворсистий короткошерстий (довжина ворсу 8÷12 мм, ширина валика 180÷250 мм) – для нанесення гідроізоляції на середніх та великих обсягах робіт.
 4. Стержень телескопічний – для зручності роботи валиком.

Умови нанесення системи Гіпердесмо:

 • Робоча температура +5°C ÷ +35 °C
 • Вологість повітря <85% (відсутність туману, снігу, дощу, роси)

Грунтовка (праймування) поверхні

Нанести грунтовку Мікросилер 50  витратою ∼ 0.2 кг/м²

Армування примикань та швів

Тріщина по примиканню Армування примикання Проармований стик
Тріщина по примиканню Армування примикання Готове примикання

Як тільки грунт висох (близько 12÷48 годин, залежить від погодних умов), виконати посилення місць можливого тріщиноутворення.

 1. Нанесіть уздовж примикань та швів рідку гуму Гіпердесмо АшАА шириною 15 см витратою ∼0,6 кг/м².
 2. Через 10÷20 хвилин вкласти стрічку геотекстилю шириною 10÷15 см у свіжий шар гідроізоляції.
 3. Далі проармовані місця покриваються наступними шарами гідроізоляції (див. нижче)

Нанесення рідкої гуми

 1. Нанести 1-й шар рідкої гідроізоляція Гіпердесмо АшАА витратою 0.6÷0.9 кг/м²
 2. Як тільки по гідроізоляції можна буде ходити (через 12÷24 години), нанести 2-й шар гідроізоляції витратою 0,6÷0,9 кг/м²

Загальна витрата гідроізоляції має становити ≥1,8 кг/м².
Якщо ви йшли у верхній межі (0,9 кг/м²), то умова витрати виконано.
Якщо ви йшли нижньою межею (0,6 кг/м²), то нанесіть 3-й шар витратою 0,6 кг/м².

Гідроізоляція покрівлі своїми руками – Собівартість 1 м²

Матеріал Витрата
на м²
Ціна ()
за од. вим.
Ціна ()
за м²
Мікросилер-50 (л) 0,2 11,5 2,2
Гиперсил 25 ЛМ (600 мл.) по місцю
Геотекстиль (м.п) по місцю
Ксилол (л) по місцю
Гіпердесмо АшАА (кг.) 1,8  8,2  14,7

Всього: 16,9 €/м² + гіперсил + геотекстиль + ксилол

Результат
Надійна безшовна еластична гідроізоляція з підтвердженим терміном служби >25 років

Дивіться повний Прайс-лист на всі товари

Нюанси під час виконання робіт

1. Якщо з якихось причин температурно-усадкові шви не нарізалися, то стяжці необхідно дати вистоятися мінімум місяць. За цей час стяжка повинна знайти своє місце в просторі, відбудеться «роздих» стяжки та тріщини з’являться на поверхні природним шляхом (правда хаотично). І тут є два варіанти:

 • Варіант №1. Розшити (трохи поглибивши і зробивши ширше) тріщини та заповнити їх герметиком Гіперсил 25 ЛМ
 • Варіант №2. Виконати армування тотально (по всій поверхні), при цьому загальна витрата гідроізоляції складатиме близько 2.5 кг/м².

Другий варіант є більш надійним, так як армуючий шар здатний «гасити» значні напруження, що виникають у стяжці внаслідок можливої появи нових тріщин (деформацій). Також цей варіант є оптимальним, якщо є сумніви щодо якості стяжки.

2. Здійснюйте візуальний контроль поверхні після кожного шару. У разі виявлення незначних дефектів, усувайте їх герметиком Гіперсил 25ЛМ.

3. Для зручності нанесення Гіпердесмо АшАА може бути розведений ксилолом (5÷7 % від об’єму гідроізоляції), особливо актуально при температурі +5˚С ÷ +15 ˚С.

4. Щітки та валики відмити буде проблематично, тому на наступний шар (етап робіт) необхідно мати новий комплект інструменту.

5. HYPERDESMO® HAA містить горючі розчинники. Тому слід дотримуватися заходів техніки безпеки під час роботи з горючими матеріалами (не палити). Працювати в приміщеннях, що добре провітрюються. У закритих приміщеннях використовувати припливно-витяжну вентиляцію та маски з активним вуглецем. Після повної полімеризації матеріал не токсичний і абсолютно безпечний для здоров’я людини.

6. Особливу увагу приділіть підготовчим роботам. Так як, 90% успіху надійної та довговічної гідроізоляції залежить від підготовки поверхні. Процес нанесення простий і швидкий (одна людина щіткою, валиком може нанести близько 50 м²/день), з цим проблем не виникне – головне, підготовка!

Бачите складність у виконанні робіт власними силами? – Можете замовити послуги у нас) – дивіться Наші роботи

Примітка: Це гідроізоляційне покриття, в першу чергу є гідроізоляцією (захищає приміщення, будинок від проникнення води та вологи) і ідеально підходить для дахів, що не експлуатуються. Якщо планується використовувати покрівлю (тераси) для постійного (або сезонного) проведення часу, то поверх гідроізоляції слід розглядати такі варіанти:

 1. Керамічна плитка по рідкій гумі
 2. Гумова (садова) плитка
 3. Терасна дошка поверх гідроізоляції
 4. Нанесення захисного поліуретанового лаку
 5. Влаштування зносостійких кварцових покриттів
 6. Влаштування декоративних флокових покриттів

Всі ці варіанти, переваги та недоліки, ми розглянемо у наступній статті “Гідроізоляція + Декор”. Як економ варіант, гідроізоляцію можна захистити штучною травою.

При використанні даху (тераси) для дозвілля, без захисту гідроізоляції, покриття з часом стане неохайним, марким і брудним, з ризиком механічного пошкодження від металевих предметів (столи, стільці, підбори).

Якщо у вас є сумніви щодо матеріалу, ми вам можемо відправити невелику кількість матеріалу на пробу. Щоб ви нанесли на невелику пробну ділянку, і переконалися, що матеріал дійсно вартий вашої уваги.

 

212

 

Додаткові телефони: (044) 223-14-16    (098) 716-14-12    (099) 966-54-00   або пишіть на giper.profi@gmail.com та Viber, Telegram, WhatsApp.

Не пропустіть знижки, акції та цікаві публікації, підписуйтесь в Facebook  Instagram


Рубрика “Зроби сам”:
Ремонт м’якої (плоскої) покрівлі. Нюанси виконання робіт своїми руками
Гідроізоляція тераси (балкону) по плитці (без її демонтажу)
Гідроізоляція фундаменту своїми руками. Технологія та етапи виконання робіт
Гідроізоляція ОСБ (OSB), ДСП, фанери. Розрахунок вартості матеріалів на 1 м²

Поділитися: