Ремонт тераси, експлуатуємої покрівлі

Ремонт тераси, експлуатованої покрівлі, веранди, балкона – це комплекс будівельних робіт спрямованих на усунення протікань та відновлення поверхні підлоги тераси (або пирога загалом) у робочий стан. Чим раніше виявити дефекти конструкції і почати їх ліквідацію, тим меньший обсяг робіт належить виконати. Менше робіт – менше фінансових витрат.

Ремонт тераси Нанесення гідроізоляції Ремонт тераси рідкою гумою
Тераса Гідроізоляція Готово!

Ремонт тераси може бути в 3 (трьох) варіантах

 1. Плановий ремонт тераси. Це коли декоративне покриття (або нижчі шари) відслужило повний термін служби, і потребує оновлення або заміни. Тобто це ремонт за планом.
 2. Косметичний ремонт. Цей ремонт залежить від бажання господаря щось змінити. Напр., колір плитки (її розмір), або її поєднання вже не подобається, тим самим ухвалюється рішення про її заміну. Тобто це ремонт необов’язковий, а за бажанням.
 3. Капітальний ремонт. Це вимушений, форс-мажорний ремонт тераси, балкона

Варіант №1: Плановий ремонт. Цей вид ремонту виникає після закінчення терміну служби того чи іншого елементу пирога. На даному етапі вже можуть бути помітні провісники (тріщини) майбутніх протікань. В цьому випадку до ремонту тераси необхідно приступати негайно, інакше масштаб руйнувань всього пирога і підтоплення приміщення під терасою  будуть більш значними.

Варіант №2: Косметичний ремонт. Найщадніший вид ремонту. У цьому випадку протікань та руйнувань тераси немає, але є бажання щось змінити, покращити, перестрахуватись.

Далі більш детально розглянемо Варіант № 3 – вимушений (капітальний) ремонт, так як саме цей вид ремонту застає господаря зненацька.

Важливо
Щоб виконати ремонт тераси якісно і надовго, спочатку слід розібратися з яких причин тераса вийшла з ладу раніше визначеного терміну. Лише розуміючи, яких помилок було допущено, можна виконати правильний ремонт, не повторюючи їх знову.

Помилки будівельників – причини вимушеного ремонту тераси:

 1. Не витримано ухил. Для забезпечення максимального терміну служби покрівельного покриття ухил має становити не менше ніж 1,5%. Тобто на 1 погонному метрі горизонтальна площина повинна знижуватися не менше 1,5 см. у бік зливних лотків. При не витриманому ухилі або контр ухилі на поверхні утворюється стояча вода (калюжа), з якою справиться не кожна гідроізоляція.
 2. Не правильний вибір матеріал. При підборі гідроізоляції слід відштовхуватися від умов, у яких вона “працюватиме”. Тераса, експлуатована покрівля, веранда, балкон – це відкриті або частково відкриття майданчики, що працюють у жорстких погодних умовах (мороз, спека, сніг, дощ), тому бюджетною гідроізоляцією тут обійтися не вдасться. Найбільш підходящий гідроізоляційний матеріал – це еластична рідка гідроізоляція Гіпердесмо АшАА
 3. Не правильне розташування шару гідроізоляції. Гідроізоляція знаходиться нижче за стяжку. Напр., керамічну плитку кладуть на стяжку, вважаючи, що плитка разом з клеєм не протікає. Це помилка! Насправді ситуація така: вода через мікротріщини в плиткових швах, які утворюються внаслідок температурного розширення-стиснення плитки, потрапляє всередину стяжки. Восени рясні дощі дозволяють добре наситити водою стяжку → в зимовий період мокра стяжка при переході через 0ºС і назад здійснює цикл замерзання-відтавання (зменшуючись і збільшуючись в обсязі), чим більше циклів проходить стяжка, тим більш її “підриває” → є бухтлива плитка, стають більш помітні тріщини по швах. Протікання ще може не бути, але для цього вже є всі причини.
Висновок
Керамічна плитка, плитковий клей і затирка не вважаються гідроізоляцією, і захистити стяжку не зможуть. Тому плитка повинна укладатися на захищену стяжку, тобто між плиткою та стяжкою має бути шар гідроізоляції.

Ремонт тераси рідкою гумою – Наші послуги:

 • Нанесення рідкої гідроізоляції поверх плитки – без її демонтажу або заміною місцями
 • Гідроізоляція + нанесення захисного зносостійкого лаку
 • Гідроізоляція під плитку – коли стан поверхні не дозволяє наносити рідку гуму поверх плитки. В цьому випадку, плитка підлягає повному демонтажу з локальним або повним ремонтом стяжки (можлива заміна утеплювача). По відремонтованій стяжці наноситься гідроізоляція під нову плитку.
 • Консервація тераси на зиму – актуально для терас, що протікають, на серйозний ремонт яких просто немає часу (пізня осінь). У цьому випадку, підлога тераси покривається мінімально допустимим шаром рідкої гуми. Ціль консервації – перечекати зиму.
 • Гідроізоляція плоских руберойдних дахів – часто у господарів квартир верхніх поверхів (що мають вихід до плоского даху) з’являється бажання покрівлю зробити експлуатованою. В цьому випадку, на руберойд наноситься кольорова, безшовна рідка гідроізоляція. Мета: додаткова гідроізоляція руберойду + зниження запаху бітуму, який знаходиться в руберойді і в спеку фонить. Далі, як варіант, укладають терасну дошку.
 • Влаштування фінішних поліуретанових кварцових та флокових покриттів – виконується після демонтажу старого покриття та ремонту стяжки. По стяжці наноситься гідроізоляція + поєднання поліуретанового лаку з кварцовим піском або флоками (чіпсами). Мета: отримати готову декоративну підлогу тераси.
Дивіться також: Поширені запитання-відповіді: загальні питання, технологія, нюанси виконання робіт

Ремонт тераси – Відео:


Ціни на ремонт терас, балконів, експлуатованих дахів

Ціна від 900 грн/м² (робота + матеріал)
Повний прайс-лист дивіться у розділі «Ціни»

У ціну не входить виконання підготовчих та додаткових робіт, наприклад таких як: демонтаж плитки, ремонт стяжки місцями або повністю, заміна утеплювача, влаштування деформаційних швів та їх герметизація, шліфування стяжки (видалення цементного молочка), влаштування декоративних покриттів прораховується окремо.

Дивіться Наші роботи (фото та відео)

Остаточну вартість та технологію визначає фахівець виходячи зі стану поверхні та побажань замовника. Для виклику спеціаліста дзвоніть нам за телефонами: (044) 223-14-16 (098) 716-14-12 (099) 966-54-00 або пишіть (надсилайте фото) на giper.profi@gmail.com і Viber.

Окраска-Профі телефон

Не пропустіть знижки, акції та цікаві публікації, підписуйтесь в Facebook  Instagram


Дивіться також:
Що таке рідка гума? Чим унікальна рідка гума?
Гідроізоляція під плитку терас, балконів, дахів
9 очевидних переваг рідкої гуми – Бездоганна гідроізоляція покрівлі
Гіпердесмо АшАА – однокомпонентна поліуретанова гідроізоляція
Купити рідку гуму Гіпердесмо АшАА та ПБ-2К за найкращою ціною в Україні, Києві
Гідроізоляція рідкою гумою: переваги та недоліки
Товари для гідроізоляції: рідка гума, грунти, лаки, герметики, геотекстиль, ксилол

Рубрика “Зроби сам”:
Гідроізоляція нового даху, тераси, гаража своїми руками
Ремонт м’якої (плоскої) покрівлі. Нюанси виконання робіт своїми руками
Гідроізоляція тераси (балкону) по плитці (без її демонтажу)
Гідроізоляція фундаменту своїми руками. Технологія та етапи виконання робіт
Гідроізоляція ОСБ (OSB), ДСП, фанери. Розрахунок вартості матеріалів на 1 м²